Nettavisen Liernett ble utgitt av selskapet Liernett DA fra 1. januar 2003 til 31. desember 2012.

Liernetts rikholdige arkiv blir fra 2014 tilgjengeliggjort og driftet av Sylling Hardcode v/ Svend Asbjørn Sylling.

Redaktør:

Daglig leder:

Redaksjon og administrasjon:

Valglistene 2007

Her er de fullstendige valglistene med alle de 235 kandidatene til kommunevalget i Lier

Demokratene | Det norske Arbeiderparti | Fremskrittspartiet | Høyre | Kristelig Folkeparti | Rød Valgallianse | Senterpartiet | Sosialistisk Venstreparti | Uavhengig Folkevalgte | Venstre
     
Demokratene
1 Ragnhild Helander-Olsen 1953
2 Kåre Johnny Westberg 1964
3 Øystein Eide 1946
4 Helge Blystad 1956
5 Torild Enåsen 1952
6 John Arne Gunnerud 1954
7 Bjørn Ivar Martinsen 1953
Det norske Arbeiderparti
1 Tonje Kristin Evju 1967
2 Bård Strand 1963
3 Tone Elisabeth Svendsen 1963
4 Mathias Birger Dannevig 1949
5 Anne Lise Iversen 1939
6 Alexander S Cascio 1985
7 Aud-Harriet Kolberg 1945
8 Lars Erik Petersen 1956
9 Savikaran Kaur Kahlon 1981
10 Frode Richard Mathisen 1951
11 Liv Jorunn Reiersgård 1949
12 Knut Røssum 1954
13 Mirza Maria Maldonado 1951
14 Knut Mørkeseth 1959
15 Toril Kristine Støle 1949
16 Paul Christian Justad 1964
17 Cathrine Armas Baadstø 1988
18 Geir Asle Granås 1961
19 Kirsten Hørthe 1959
20 Sven Tore Andersson 1966
21 Hildegunn Redalen 1945
22 Roger Raknerud 1939
23 Gunn Bjørg Lura 1952
24 Knut Ingebrigt Ølberg 1940
25 Tone I Bøhler Stugaard 1956
26 Tor Birger Jeppesen 1957
27 Ann Kristin Martinsen 1957
28 Asbjørn Sæterdalen 1942
29 Svein Ole Grøterud 1961
30 Kjell Egil Leret 1932
31 Stein Olav Bredli 1969
32 Svein Reidar Stugaard 1954
33 Rune Ask 1964
34 Tor Magne Bremserud 1946
35 Tov Hasler Tovsen 1951
Fremskrittspartiet
1 Kjell Olav H Marcussen 1965
2 Bjørg Myran 1951
3 Knut Eilert Sørnes 1954
4 Harald Stav 1943
5 Fritz Arne Liudalen 1943
6 Ann K Tangedal Finsveen 1962
7 Inger Karin Liudalen 1948
8 Daniel Kim Eråk 1986
9 Lars Haugen 1967
10 Eva Margareth Kristiansen 1943
11 Kjell Fjeld 1931
12 Inger Sofie Sørensen Kjær 1947
13 Frank Hugo D Kristiansen 1943
14 Sakari Kuorikoski 1946
15 Morten Svenningsen 1968
16 Kristine Sørnes 1975
17 Per Guthorm Vemork 1941
18 Gisle Finsveen 1966
Høyre
1 Ulla Margareta Nævestad 1945
2 Søren Falch Zapffe 1949
3 Terje Sagvolden 1945
4 Line Mathilde Espedal 1980
5 Bodil Borgeraas 1944
6 Per Hægstad 1949
7 Jostein Spangen Hoset 1969
8 Karl Oluf Bellen 1945
9 Helene Justad 1951
10 Ryno Andersen 1958
11 Mona Skaar Thorsrud 1949
12 Per-Otto Olsen 1940
13 Arne Jørstad 1945
14 Ole Marius Evensen 1943
15 Hasse Lennart Paulsen 1942
16 Reidar Lauritsen 1953
17 Ove Juhl Larsen 1958
18 Abdul Majid Abid 1947
19 Arne Christian Walstad 1967
20 Geir Håkon Ulsaker 1958
21 Olav Aasmundrud 1937
22 Juel Asmund Fuglerud 1941
23 Håkon Bjarte Mjelstad 1945
24 Sverre Granli 1948
25 Kjell Kirkeng 1959
26 Tor Aavatsmark 1974
27 Arvid Rune Michalsen 1961
28 Svein Helge Nygard 1960
29 Kjetil Ofte 1952
30 Per Werrum 1946
31 Knut Enger 1937
32 John Arne Gulbrandsen 1938
33 Hans Fredrik Syvertsen 1947
34 Arild Andreas Nordahl 1953
35 Anne Grete Wiese Holm 1950
36 Jan Vidar Bang-Olsen 1937
37 Sven Erik Hallgren 1931
38 Sissel Wærsted Olsen 1945
39 Helge Johansen 1936
40 Kjell Håkon Brurberg 1943
Kristelig Folkeparti
1 Trond Johansen 1953
2 Hanne M Pedersen-Eriksen 1987
3 Brynhild Heitmann 1952
4 Leif Arne Aannestad 1950
5 Unn Merete Høibjerg Øyri 1964
6 Anders Opsahl 1950
7 Julie Egeberg 1988
8 Odd Bergill 1936
9 Ingvild Juvkam 1971
10 Jan Reidar Holt 1939
11 Gjertrud Aspelund 1945
12 Magnus Angeltveit 1948
13 Anne Aasgaard 1953
14 Anders Skarsvik Hekneby 1988
15 Oddny Raknes 1951
16 Ola Steffen Isene 1936
17 Hakon Kristoffersen 1966
18 Unni Hennum Lie 1963
19 Karl Sæbjørn Kjøllesdal 1960
20 Ingrid Kristine Viken 1939
21 Heidi Johansen 1986
22 Anders Jørgen Fuglerud 1938
23 Svein Bjørn Rikardsen 1940
Rød Valgallianse
1 Håkon Norby Bjørgo 1989
2 Lasse Røed 1956
3 Gert Hermod Nygårdshaug 1946
4 Amdjed Nabil Taleb 1989
5 Marius Andre Olsson 1989
6 Claes Folkestad Stormoen 1988
7 Lars Oddmund Fjelltun 1989
8 Marit Ingeberg 1953
9 Sabaun Ehsas 1989
Senterpartiet
1 Siri Loe Svere 1976
2 Kirsti Marie Lager Lyngås 1965
3 Espen Lahnstein 1976
4 Jan Oddvar Stolp 1944
5 Anders Holmen 1978
6 Anne Katrine Grimsrud 1954
7 Knut Espen Riis 1964
8 Arne Flatebø 1949
9 Eldrid Sandvoll Ask 1946
10 Per Holmen 1956
11 Lars Eivind England 1982
12 Anne Lise Mahle Dahlgren 1960
13 Tore Jarl Egede-Nissen 1945
14 Trond Kristiansmoen 1953
15 Solveig Karen R Hauge 1959
16 Ole Johnny Snarheim 1949
17 Gunnar Hersleth 1946
18 Marit Hennum Mørk 1954
19 Geir Skjeggerud 1965
20 Lars Kyllingstad 1951
21 Kristin Fladmark Kornerud 1964
22 Ole Fossen 1954
23 Liv Reidun Svere 1943
24 Harald Oskar Buttedahl 1965
25 Anders Moen 1963
26 Marit Waaler 1954
27 Hans Kristen Solberg 1954
28 Unn Ribe 1950
29 Bjørn Tovsrud 1949
Sosialistisk Venstreparti
1 Anita Margareth Drevdal 1961
2 Runar Gravdal 1956
3 Ninnie E Bjørnland 1958
4 Sara S A Moss 1987
5 Janiche Karin Solheim 1953
6 Majda Anicic 1964
7 Torbjørn Hultstrand Hauge 1952
8 Leif Steinar Tønnesen 1935
9 Torkild Johannes Balog 1988
10 Henrik Fjellanger 1955
11 Jorunn Teigen 1948
12 Kristin Thorsrud Teien 1972
13 Anne Bondevik 1959
14 Ingeborg Sofie A Bye 1962
15 Hans Petter Bredal 1951
16 Astrid Karin Natvig 1949
17 Nils Anton Bang 1956
18 Ove Martin Fjellhøy 1957
19 Eirik Bøltorp Drevdal 1964
20 Silje Merete Binder 1975
21 Knut Ellingsgard 1966
22 Sigmund Ruud 1955
Uavhengig Folkevalgte
1 Truls Andreas Hallingstad 1934
2 Mai Lilian E Kværnstuen 1949
3 Kristian Lauritsen 1964
4 Åse K Killingberg Brørvik 1958
5 Truls Håkon Kraugerud 1985
6 Astrid S G Sylling 1960
7 Thor Ivar Ugelstad 1945
8 Sindre Mehren Green 1987
9 Bjørn Lesjø 1943
10 May-Britt Nystrøm 1958
11 Irene Marie Midtbø Viland 1961
12 Frank Johnson 1955
13 Trude Moen 1970
14 Tormod Saue 1959
15 Lidia M Placzek Ugelstad 1955
16 Yngvild Mehren Nystrøm 1982
17 John Erik Rusten 1958
18 Karianne Mehren 1970
19 Aage Golmen 1972
20 Hans Richard Thjømøe 1948
21 Anne Tveten 1972
22 Janne Lise Høgstavoll 1970
23 Anders Olafsen 1977
24 Anita Irene Frantzen 1978
25 Arne Kjell Johansen 1937
26 Kristin Emilie Tandberg 1972
27 Helge Haarberg 1953
28 Tone Ørjasæter Fjellstad 1969
29 Oddvar Martin Brekke 1940
30 Ellen Ingebjørg Dahle 1947
31 Tove Sigrunn Stor-Re 1944
Venstre
1 Nina Eleonore Johnsen 1964
2 Einar Hovde 1963
3 Marianne B Korneliussen 1971
4 Lars Ove Moldskred 1966
5 Randi Kristin Strand 1959
6 Christian Aakermann 1965
7 Odd Eriksen 1957
8 Aase Berit Årvik 1960
9 Morten Haugen 1961
10 Anna Naiyoma Sankei 1957
11 Knut Oddvar Moen 1938
12 Bente K Johannessen 1961
13 Gunn Kristin Finnby 1961
14 Jon Øyvind Lærum 1972
15 Tordis Helene Skaug 1942
16 Jon Andreas Ulle 1930
17 Vigdis Grande Knudsen 1962
18 Torleiv Idsøe Holst 1965
19 Lillian Johnsen 1935
20 Ghulam Hazrat Ehsas 1958
21 Torger Almaas 1946

Kilde: Kommunal- og regionaldepartementet

Forrige artikkel:Trygghet for alleNeste artikkel:Seks Lierkunstnere med i ”kunst rett vest”

Kommentarer fra leserne til denne artikkelen
Lørdag 8. september 2007 20:45: Truls Hallingstad
En vil legge merke til at de listene som stilles, er satt opp alfabetisk, før valget. Tradisjonelt har valgresultatet bestemt rangordningen etter valget, ved at den med flest stemmer kom øverst, og så nedover etter velgernes dom. Å manipulere med stemmer er valgfusk.
Likevel ble Uavhengige Folkevalgte flyttet ned fra 6. til 7. plass, og denne rangeringen har vært fulgt konsekvent hele perioden. UF fikk flere stemmer enn Krf, men havnet likevel bak. Er noen stemmer flyttet fra UF til Krf etter at valgresultatet var godkjent? Det finnes ingen kommentarer til hvordan og hvorfor det ble slik. Skal man gå over til alfabetisk opprop, også etter valget?
Flere artikler

© 2017 Sylling Hardcode

Nytt fra Sylling Hardcode nå: cpm.wiki