Nettavisen Liernett ble utgitt av selskapet Liernett DA fra 1. januar 2003 til 31. desember 2012.

Liernetts rikholdige arkiv blir fra 2014 tilgjengeliggjort og driftet av Sylling Hardcode v/ Svend Asbjørn Sylling.

Redaktør:

Daglig leder:

Redaksjon og administrasjon:

Program for Ungdommens Kulturmønstring

Årets kulturmønstring fredag 25. januar byr på et mangfold av innslag

Kulturmønstringen går av stabelen i St. Hallvard videregående skoles aula 25. januar kl. 18.00.
Inngangen koster kr 50 og billetter selges i døra. Det blir også kafeteria med variert servering.

Ta med deg en utskrift av programmet


1 dass guttene (Annet ; sirkus) Kl. 18.00
Deltakere: Kristian Berg (14) diabolo, Kjetil Storli Jensen (13) diabolo
Titler: "diabolo freestyle". "duo" (velg ett nummer!)

2 Trio Brio (Musikk ; klassisk) Kl. 18.10
Deltakere: Emilie Haugen (12) klaver, Ingrid Sølverud Larsen (13) klaver, Ingunn Johanne Trelease (12) klaver
Titler: "The Secret" (Leonard Gautier)

3 Maria Hjerpaasen (Musikk ; ballade) Kl. 18.15
Deltakere: Maria Hjerpaasen (11)
Titler: "my heart will go on" (Celine Dion)

4 Maja og Stine (Musikk ; Ballade) Kl. 18.20
Deltakere: Stine Marie Arntsen Rype (12), Maja Kristine Forsbakk Thomassen (12)
Titler: "Can you feel the love tonight"

5 Kjersti Sofie Løvåsdal Halvorsen (Musikk ; Akustisk pop) Kl. 18.25
Deltakere: Kjersti Sofie Løvåsdal Halvorsen (14) gitar/vokal
Titler: "Underdog" (Kjersti Halvorsen)

6 Fløyte duo'en (Musikk ; Jazz) Kl. 18.30
Deltakere: Sunniva Dæhlen (13) fløyte, Lise Kristoffersen (13) fløyte
Titler: "Jazz"

7 mari (Musikk ; piano balade) Kl. 18.35
Deltakere: Mari Hajem (14) piano
Titler: "egenkomponert" (mari hajem). "egenkomponert2" (mari hajem) (velg en sang!)

8 artist (Musikk ; klassisk rock) Kl. 18.40
Deltakere: Simen Bredesen Hørthe (13) piano/sang
Titler: "For no one" (The Beatles)

9 Sverre (Musikk ; Filmmusikk) Kl. 18.45
Deltakere: Sverre Tårland Harborg (14) fløyte
Titler: "Duel of the fates" (John Williams)

10 2 søstre (Musikk ; Pop) Kl. 18. 50
Deltakere: Jasmin Mehrnia (16), Nadia Mehrnia (14)
Titler: "Biggest player in the word" (Jasmin)

11 Inga og Tora Oskal Eidsvåg (Musikk ; Akkustisk) Kl. 18.55
Deltakere: Inga Oskal Eidsvåg (16) gitar, sang, Tora Oskal Eidsvåg (14) sang
Titler: "Hands clean" (Alanis Morissette)


Visning storskjerm kl. 19.00 – 19.10:

"5 utstillingsgjenstander på storskjerm"
Lagd av: Ragnhild S Røed – se titler/teknikk under ”Utstilling
Deltakere: Ragnhild S. Røed (12) – se titler under utstilling

"5 utstillingsgjenstander på storskjerm"
Lagd av: Johanne Eikå Bergill - se titler/teknikk under ”Utstilling
Deltakere: Johanne Eikå Bergill (12)


KL. 19.10 – 19.40 PAUSE – JURYEN DRØFTER

Kl. 17.30 – 21.00 ÅPEN KAFE’ VED TRANBY SKOLEKORPS


12 Pyrus (Musikk ; Punk rock) Kl. 19.40
Deltakere: Sondre Drangsland (14) trommer, Audun Karlsen (14) bass, Marcus Pedersen (14) gitar/vokal, Christer Rognstadbråten (14) gitar
Titler: "Bestefar har motorsag" (Marcus Pedersen)

13 velvet tears (Musikk ; rock) Kl. 19.45
Deltakere: Mari Hajem (14), Sara Heen (16) el. gitar, Sandra Lundrim Gjernes (16) trommer
Titler: "dont worry" (alle i bandet sammen)

14 Realax (Musikk ; rock) Kl. 19.50
Deltakere: Henrik Evensen (12) bass, Henrik Falang (12) trompet, Simen Bredesen Hørthe (13) gitar/sang, Martin Teigen (13) trommer
Titler: "Fields of gold" (Sting)

15 Smood Disaster (Musikk ) Kl. 19.55
Deltakere: Lisa Marie Berg (14) bass - gitar, Hannah Marie Hegg (14) trommer, Iselin Holter (14) gitar, Henriette Marie Kolle (14) vokalist, Anette Kvernhaug (14) vokalist
Titler: "Nothing left" (Iselin Holter)

16 Samael (Musikk ; Metal) Kl. 20.00
Deltakere: Sondre Drangsland (14) trommer, Sondre Havellen (14) gitar, Markus Hyldetoft Pedersen (14) vokal, Christian Vegard (14) bass
Titler: "Ya'll want a single" (Korn)

17 "De aller nyeste gitarkameratene" - med venner (Musikk ) Kl. 20.05
Deltakere: Sigurd Eid (15) bass, Morten Evensen (15) gitar, Håkon Holm (16) vokal, Kim Tony Hval (15) vokal, Anders Aasgaard (15) trommer
Titler: "Når kammeratene spiller"

18 Leatherface (Musikk ; Metal) Kl. 20.10
Deltakere: Nicolay Hagen (15) trommer, Åmid Salehi (15) gitar
Titler: "Unknown" (Åmid og Nicolay)

19 Utkast (Musikk ) Kl. 20.15
Deltakere: Morten Evensen (15) gitar+vokal, William Reyes (16) gitar+vokal, Maja Tvete Gautneb (15) vokal
Titler: "Hey ya"

20 Rashi Kharti (Musikk ; Rock) Kl. 20.20
Deltakere: Trym Bruset (16) bass, Lars Einar Johansen (15) vokal, Emil Kraugerud (16) gitar, Magnus Teigen (16) gitar, Martin Teigen (13) trommer
Titler: "Battle Anthem" (Kraugerud/Johansen)

21 Heroes to Hate (Musikk ; Metal) Kl. 20.25
Deltakere: Damir Anicic (16) gitar, Sondre Drangsland (14) trommer, Simen Folkestad Stormoen (17) gitar, Emil Kraugerud (16) bass, Endre Ujhelyi (15) vokal
Titler: "My Carnage Carillion" (Heroes to Hate)


Utstilling rom 109 
(klasserom med inngang fra aulaen)

Johanne Eikå Bergill
(12 år , nummer 1 – 5. )
Tittel 1: "Avansert blodgiving" - tegneserie
Tittel 2: "Gerard Way" - tegning/maleri
Tittel 3: "Dragon Ball Z - Oh,oh" - illustrasjon
Tittel 4: "Gotenks og spøkelset" - illustrasjon
Tittel 5: "Vegeta" - tegning/maleri

Ragnhild. S.Røed
(12 år, nummer 6 – 10)

Tittel 6: "I løvens tid" - maleri
Tittel 7: "Ansiktets former" - bilde
Tittel 8: "Utsikten" - tegning
Tittel 9: "Engelen" - håndarbeid
Tittel 10: "Nålen" - håndarbeid

Forrige artikkel:Rotfast liungNeste artikkel:Bredde over kulturmønstringa

Flere artikler

© 2017 Sylling Hardcode

Nytt fra Sylling Hardcode nå: cpm.wiki