Nettavisen Liernett ble utgitt av selskapet Liernett DA fra 1. januar 2003 til 31. desember 2012.

Liernetts rikholdige arkiv blir fra 2014 tilgjengeliggjort og driftet av Sylling Hardcode v/ Svend Asbjørn Sylling.

Redaktør:

Daglig leder:

Redaksjon og administrasjon:

- Nærmere 350 påmeldte

Lierrennet ble arrangert 20. desember

Rennet, som ble arrangert av Lier IL og Sjåstad/Vestre Lier IL, ble holdt på Eiksetra.
Det ble klasseseire til Lier IL i klassen gutter 11 år ved Sivert B. Langerud, og i seniorklassen ved Anders B. Hennum.

Bilder fra rennet ligger på hjemmesidene til Lier IL

Plass Navn Klubb Slutt-tid Differanse
         
Jenter 8 år        
  Slåtto Fanny Holeværingen, I 08:07  
  Vik Tolo Karoline Lommedalens IL 10:12  
  Bueie Marte Lier IL 08:50  
  Strømsnes Emma Aasen Lier IL 07:59  
  Vråle Carolina Herna Drammen-Strong 08:03  
  Svingheim Mari Landr Konnerud IL 07:06  
         
Gutter 8 år        
  Rud Vegard Sjåstad/Vestre 08:51  
  Rud Sindre Sjåstad/Vestre 06:57  
  Langerud Sivert Døru Holeværingen, I 06:55  
  Langvatn Håvard Nesodden IF 06:26  
  Sønsterud Sander Nordstrand IF 07:18  
  Dahl-Sundal Johannes Birkebeineren, 06:42  
         
Jenter 9 år        
  Flaten Johanne Viken Birkebeineren, 07:04  
  Laukli Marie Konnerud IL 06:10  
  Berg Cathrine Bjella Lier IL 06:56  
  Killingstad Hanna No Konnerud IL 06:15  
  Borgnes Kaja Asker Skiklubb 07:38  
  Myklemyr Lotte Birkebeineren, 07:06  
  Nilsen Thea LIndahl Bærums Verk IF 06:57  
         
Gutter 9 år        
  Evjen Andrreas Lier IL 06:03  
  Breivik Geir Blom Bever'n IL 06:06  
  Fuglerud Jesper E. Sjåstad/Vestre 06:31  
  Øverby Mats Lier IL 05:12  
  Eide Gunnar Nydal Bærums Verk IF 05:24  
  Kirkeng Andreas ROS, IL 05:44  
  Arntzen Sander ROS, IL 06:23  
  van der Spruyt Jordi Mjøndalen IF 05:28  
         
Jenter 10 år        
  Vig Sigrid Bredde Drammen Strong 06:18  
  Claussen Mina Jutul IL 06:14  
  Rønning Ragnhild Hag Vikersund IF 04:52  
  Strand Synne Lier IL 06:45  
  Brurberg Kornelia Lø Lier IL 06:17  
  Hansen Karoline Bras Lier IL 06:46  
  Saastad Viktoria Runar, IL 06:19  
  Aaslund Ingrid Fet Skiklubb 05:52  
  Moengen Kristin Lørenskog Skikl 06:04  
  Syrdahl Olsen Hanna Konnerud IL 05:35  
  Baklid Thea Sildnes Konnerud IL 05:41  
  Vråle Solveig Hernan Drammen-Strong 06:04  
         
Gutter 10 år        
  Leirvik Anders Asker Skiklubb 05:45  
  Langerud Lars Olav D Holeværingen, I 06:29  
  Motzfeldt Andreas Lommedalens IL 05:34  
  Engebretsen Alexande Drammen-Strong 05:21  
  Aanerud Oscar Hansen Lier IL 04:48  
  Elverum Halvor Stokke IL 05:13  
  Groven Gard Reier Drammen-Strong 05:22  
  Kristoffersen Rene Birkebeineren, 05:07  
  Solheim Eivind Stokke IL 05:19  
  Aanerud August Hanse Lier IL 05:48  
  Marthinsen Kjell Ola Heddal IL 05:50  
  Nyvoll Daniel O. Fossum IF 05:17  
  Svendsen Simen Norda Mjøndalen IF 05:02  
  Oftebro Kasper Lien Haslum IL 06:12  
  Kaasen Jakob Henden Bærums Skiklub 05:33  
  Bredal Paal Asker Skiklubb 07:01  
  Moseby Håvard Kjelsås IL - sk 04:52  
  Theodorsen Lasse Gjerdrum IL 05:00  
  Tolo Henrik Vik Lommedalens IL 05:28  
  Thorvaldsen Mattis F Holeværingen, I 05:07  
  Koppang Henrik Bjørn Haslum IL 05:33  
  Nodland Sverre Webøe Asker Skiklubb 05:20  
  Heslien Fredrik Lier IL 08:09  
  Melsom Einar Johan Fossum IF 05:40  
         
Jenter 11 år        
1 Thorvaldsen Mia F. Holeværingen, I 08:21  
2 Liverud Knudsen Tiri Konnerud IL 09:02 00:41
3 Egge Johansen Nora E Konnerud IL 09:09 00:48
4 Killingberg Kamilla Lier IL 09:18 00:57
5 Nilsen Nora Bunæs Birkebeineren I 09:21 01:00
6 Killingstad Marte No Konnerud IL 09:33 01:12
7 Andersen Ida Martine Lier IL 09:44 01:23
8 Svevad Stine Cecilie Lier IL 09:47 01:26
9 Hennum Tilla Farnes Lier IL 09:58 01:37
10 Hammerlund Julia Sæt Asker Skiklubb 10:03 01:42
11 Dahl Marie Frihagen Bever'n IL 10:31 02:10
         
Gutter 11 år        
1 Langerud Sivert Bjør Lier IL 07:59  
2 Schie Håkon ROS, IL 08:06 00:07
  Myhre Simen Koll IL 08:06 00:07
4 Unneberg Markus Maur Oseberg Skilag 08:11 00:12
5 Hodt Jørgen Bakken Konnerud IL 08:12 00:13
6 Kaasen Georg Henden Bærums Skiklub 08:20 00:21
7 Svingheim Håvard Lan Konnerud IL 08:26 00:27
8 Ryan Ola Tandberg Asker Skiklubb 08:34 00:35
9 Jahren Per Kristian Konnerud IL 08:37 00:38
10 Groseth Aslak Holeværingen 08:43 00:44
11 Larsen Thomas Haslum IL 08:52 00:53
12 Ihlebæk Petter Drøbak-Frogn IL 08:54 00:55
13 Myklemyr Vegard Birkebeineren, 08:58 00:59
14 Kirkeng Ole Marius ROS, IL 09:00 01:01
15 Strømsnes Fredrik Aa Lier IL 09:08 01:09
16 Swang John Rasmus Sjåstad/Vestre 09:10 01:11
17 Lae Ole Kristian Mjøndalen IF 09:16 01:17
18 Bueie Jonas Lier IL 09:49 01:50
19 Tofte Nicolai Asker Skiklubb 09:54 01:55
20 Olsen Nicolai Alekss ROS, IL 11:49 03:50
21 Røhmen Vemund   12:45 04:46
22 Stensholt Sander Lier IL 13:02 05:03
         
Jenter 12 år        
1 Klausen Marthe Birkebeineren, 07:32  
2 Thorud Oda Myrvold Strømmen og Lil 08:07 00:35
3 Borgnes Nanna Asker Skiklubb 08:12 00:40
4 Nilsen Kristin L Bærums Verk IF 08:18 00:46
5 Weel Anna Marie Konnerud IL 08:48 01:16
6 Bryhn Henriette ROS, IL 09:20 01:48
7 Alexsandersson Ida Konnerud IL 09:25 01:53
8 Støa Kristine ROS, IL 10:19 02:47
9 Kalager Karoline Eli Ivrig IL 10:22 02:50
10 Bredal Mariah Asker Skiklubb 10:31 02:59
         
Gutter 12 år        
1 Moseby Erling Kjelsås IL - sk 06:54  
2 Rønning Sigurd Hagen Vikersund IF 07:05 00:11
3 Abrahamsen Eirik Stokke IL 07:11 00:17
4 Jenssen Pål IL Runar 07:21 00:27
5 Baklid Truls Sildnes Konnerud IL 07:24 00:30
6 Sønsterud Lars Bækkelagets SK 07:26 00:32
7 Andersen Fredrik Sol Asker Skiklubb 07:29 00:35
8 Omdahl Martin Røste Vind IL 07:35 00:41
  Solbakke Marcus Bækkelagets SK 07:35 00:41
10 Opsahl Torstein Wiig Lier IL 07:39 00:45
11 Holth Bendik Skjønbe Birkebeineren, 07:43 00:49
  Iversen Vegard Storn Asker Skiklubb 07:43 00:49
13 Evju Herman Birkebeineren, 07:48 00:54
14 Ankile Lars Lien Lier IL 07:53 00:59
  Groven Brage Reier Drammen-Strong 07:53 00:59
16 Winsvold Bendik Lier IL 08:08 01:14
17 Bergem Kristoffer St Lier IL 08:12 01:18
18 Hegg Lars Henrik Nev Lier IL 08:13 01:19
19 Eriksen Gaute ROS, IL 08:21 01:27
20 Petersen Fredrik H. Rustad IL 08:44 01:50
21 Bing Carsten Lier IL 08:49 01:55
22 Bjørnstad Tobias Lier IL 09:33 02:39
23 Røed Einar Ask Sjåstad/Vestre 09:43 02:49
24 Langvatn Vemund Nesodden IF 10:08 03:14
         
Jenter 13 år        
1 Blomseth Natalie Kri Lillomarka Skik 11:32  
  Jensen Anna   11:32  
3 Bekkestad Oda Karlse Birkebeineren, 11:48 00:16
4 Lervik Anne Siri Asker Skiklubb 12:19 00:47
5 Schäffer Solrun Elin Drøbak-Frogn IL 12:39 01:07
6 Hov Marte Elise Asker Skiklubb 12:52 01:20
7 Farestveit Elin Asker Skiklubb 13:00 01:28
8 Myrvollen Anne Bever'n IL 13:55 02:23
9 Schaanning Sigrid Kj Øvrevoll Hosle 14:29 02:57
10 Lindbeck Benedicte Birkebeineren, 14:33 03:01
11 Haugen Jannicke Wich Lier IL 19:18 07:46
         
Gutter 13 år        
1 Abrahamsen Magnus Stokke IL 10:15  
2 Bøe Erik Njård 10:31 00:16
3 Skau Eirik Ivrig IL 10:39 00:24
4 Røkaas Johan Trygve Fossum IF 11:01 00:46
5 Killingberg Kristian Lier IL 11:04 00:49
6 Vataker Eilert Runar, IL 11:05 00:50
7 Joranger Vegard John Fossum IF 11:12 00:57
8 Schie Geir Thomas Sa ROS, IL 11:13 00:58
9 Aaslund Bjørn André Fet Skiklubb 11:14 00:59
10 Christensen Joakim Siljan IL 11:20 01:05
11 Ihlebæk Harald Drøbak-Frogn IL 11:28 01:13
12 Saastad Krister Runar, IL 11:34 01:19
13 Brittmark Øystein K. Lier IL 11:39 01:24
  Omholt Even Skrim IL 11:39 01:24
15 Presterud Ola Lund Kjelsås IL - sk 11:41 01:26
16 Helgeland Even Sande Sportsklu 11:42 01:27
17 Karlsen Aleksander M Lier IL 11:44 01:29
18 Kleivi Halvor Kjelsås IL - sk 11:55 01:40
19 Breivik Sverre Blom Bever'n IL 11:58 01:43
  Berg Andreas Bjellan Lier IL 11:58 01:43
21 Kaspersen Aleksander Drammen Ballklu 11:59 01:44
22 Lundsvoll Ola Skedsmo Skiklub 12:11 01:56
23 Tandberg Vebjørn Kjelsås IL - sk 12:12 01:57
24 Breivik Sigurd Blom Bever'n IL 12:14 01:59
25 Bryhn Kristoffer ROS, IL 12:19 02:04
26 Moe Herman Fet Skiklubb 12:38 02:23
27 Kvåle Andreas Fossum IF 13:03 02:48
28 Nordahl Svendsen Seb Mjøndalen IF 13:10 02:55
29 Engum Emil August Sjåstad/Vestre 14:00 03:45
30 Hennum Henrik Sjåstad/Vestre 15:04 04:49
31 Dahl Jørgen Frihagen Bever'n IL 15:14 04:59
         
Jenter 14 år        
1 Rønning Mathilde Hag Vikersund IF 10:58  
2 Klausen Hanne Birkebeineren, 11:10 00:12
3 Jagland Marie Rokke Lier IL 11:18 00:20
4 Benjaminsen Andrine Lillomarka Skik 11:20 00:22
5 Moengen Marthe Lørenskog Skikl 11:45 00:47
6 Omdahl Karoline Røst Vind IL 12:02 01:04
7 Jørgensen Liselotte Lier IL 12:21 01:23
8 Brurberg Katinka Jus Lier IL 12:30 01:32
9 Eide Ellen Nydal Asker Skiklubb 12:36 01:38
10 Hodt Ane Bakken Konnerud IL 12:39 01:41
11 Myklemyr Hilde Birkebeineren, 12:51 01:53
         
Gutter 14 år        
1 Haflan Tord E. Kjelsås IL - sk 09:48  
2 Pettersen Magnus Han Birkebeineren, 09:58 00:10
3 Bergendahl Lars Lyn Ski 10:10 00:22
4 Kristiansen Martin ROS, IL 10:19 00:31
5 Langerud Eirik Bjørn Lier IL 10:26 00:38
6 Dengerud Erik Olsvik Kjelsås IL 10:49 01:01
7 Viken Flaten Torjus Birkebeineren, 10:51 01:03
8 Claussen Aleksander Jutul IL 10:56 01:08
9 Nyvoll Sebastian Fossum IF 11:14 01:26
10 Dotzler Georg Fossum IF 11:17 01:29
11 Oftebro Markus Lien Haslum IL 11:18 01:30
12 Svevad Sondre Lier IL 11:24 01:36
13 Fuglerud Sondre Skei Lier IL 11:27 01:39
14 Myhre Håvard Bever'n IL 11:31 01:43
15 Wilhelmsen Tommy Bever'n IL 12:00 02:12
16 Øverby Emil Lier IL 12:18 02:30
17 Vig Jens Bredde Drammen-Strong 12:20 02:32
         
Jenter 15 år        
1 Alnæs Anikken Gjerde Frogner IL 14:31  
2 Andersen Aurora Solb Asker Skiklubb 15:14 00:43
3 Gomnes Emilie Slåtto Holeværingen, I 15:44 01:13
4 Røkaas Maren Elise Fossum IF 15:45 01:14
5 Ryen Vilde Asker Skiklubb 15:49 01:18
6 Hengebøl Camilla Fossum IF 15:50 01:19
7 Myhre Synne Koll IL 16:01 01:30
8 Lie Ellen Søhol Fossum IF 16:24 01:53
  Lerfaldet Thea Holeværingen, I 16:24 01:53
10 Veiby Amanda Heie Mysen IF 16:36 02:05
11 Engen Elise Tvedt Holeværingen, I 16:38 02:07
12 Andersen Hege Høgli Birkebeineren, 16:58 02:27
13 Opsahl Pernille Wiig Lier IL 17:30 02:59
14 Korgerud Frogh Betti Holeværingen, I 17:48 03:17
         
Gutter 15 år        
1 Melsom Borger Christ Fossum IF 13:13  
2 Nordbakken Karl Henr Gjerdrum IL 13:40 00:27
3 Håkenrud Anders Lie Asker Skiklubb 13:53 00:40
4 Reistad Petter Bærums Verk IF 13:57 00:44
5 Holth Chrisander Skj Birkebeineren, 14:01 00:48
6 Braathen Marcus Sjåstad/Vestre 14:04 00:51
7 Grindhaug Nikolai Ch Heming, IL 14:31 01:18
8 Moen Eirik Oseberg Skilag 14:52 01:39
9 Haverstad Andreas Sjåstad/Vestre 15:03 01:50
10 Fuglerud Vetle Sjåstad/Vestre 15:08 01:55
11 Paule Jørgen Dahl Birkebeineren, 15:14 02:01
12 Bergane Marius Konnerud IL 15:21 02:08
13 Øverby Ørjan Konnerud IL 15:26 02:13
14 Isachsen Erlend Asker Skiklubb 16:02 02:49
15 Børnick Kristian Konnerud IL 16:53 03:40
         
Jenter 16 år        
1 Byfuglien Marianne Brumunddal Ski 15:10  
2 Myrvollen Mari Bever'n IL 15:17 00:07
3 Aasheim Maren Ringkollen Skik 15:26 00:16
4 Fjellbu Fredrikke Bækkelagets SK 15:37 00:27
5 Solvoll Oda Rustad IL 16:10 01:00
6 Golhi Ann Jorunn Heddal IL 16:23 01:13
7 Olsen Christiane Hon Mjøndalen IF 16:45 01:35
8 Svendby Kine Hagelun Brumunddal Ski 16:49 01:39
         
Gutter 16 år        
1 Fossli Sondre Mjøndalen IF 12:30  
2 Marthinsen Vegard Bø Heddal IL 13:05 00:35
3 Torgersen Jens Gunna Asker Skiklubb 13:49 01:19
4 Christensen Ola Korn Konnerud IL 13:52 01:22
5 Andersen Andreas Mor Birkebeineren, 13:54 01:24
6 Olsson Sondre Gjerdrum IL 14:12 01:42
7 Mysen Eirik Oseberg Skilag 14:21 01:51
8 Andersen Kristian To Konnerud IL 14:30 02:00
         
Kvinner 17 år        
1 Breen Trine Gjerdrum IL 14:41  
2 Madsen Marianne Heming, IL 15:13 00:32
3 Haugen Eirin Eiker-Kvikk, IF 15:15 00:34
4 Mohagen Hansen Maren Konnerud IL 15:28 00:47
5 Myhre Ingjerd Bever'n IL 15:41 01:00
6 Tveita Elise Rustad IL 15:42 01:01
7 Bergendahl Mari Lyn Ski 15:45 01:04
8 Jonassen Ingvild Heddal IL 16:13 01:32
9 Nilsen Anette Volla Harestua IL 16:24 01:43
10 Nybo Marte Sundby Rustad IL 16:28 01:47
11 Hengebøl Cathrine Fossum IF 17:18 02:37
         
Menn 17 år        
1 Hoel Alexander Oseberg Skilag 26:07  
2 Aronsveen Espen Njård 26:24 00:17
  Westergaard Markus J Trøsken IL 26:24 00:17
4 Pedersen Bendik Bang Kjelsås IL - sk 26:52 00:45
5 Vister Fredrik Skirb Bækkelagets SK 27:08 01:01
6 Stenslet Daniel Frogner IL 27:13 01:06
7 Salmon Martin Haugan Heddal IL 27:47 01:40
8 Hagelsteen Lars Vik Holeværingen IL 27:49 01:42
  Theodorsen Martin Gjerdrum IL 27:49 01:42
10 Bråten Erik Rustad IL 27:51 01:44
11 Fischer Ole-Martin Frogner IL 27:59 01:52
12 Grepperud Halvor Rustad IL 28:29 02:22
  Voreland Thomas Norderhov U& 28:29 02:22
14 Treffen David Sjåstad/Vestre 28:41 02:34
15 Larsplass Endre Kjelsås IL - sk 29:29 03:22
16 Skui Sindre Lier IL 29:45 03:38
         
Kvinner 18 år        
1 Fjellbu Caroline Bækkelagets SK 14:56  
2 Andersen Tonje Høgli Birkebeineren, 15:04 00:08
3 Haare Therese Feylin Konnerud IL 15:17 00:21
4 Lystrup Nora Asker Skiklubb 16:00 01:04
         
Menn 18 år        
1 Fossli Endre Turvoll Mjøndalen IF 25:09  
2 Torgersen Jonas Asker Skiklubb 25:42 00:33
3 Hillestad Andreas ROS, IL 25:55 00:46
4 Bakke Eirik Lillomarka Skik 25:57 00:48
5 Nygaard Håvard Sjåstad/Vestre 26:01 00:52
  Nilsen Martin Bekken Sjåstad/Vestre 26:01 00:52
7 Mathiesen Even Horns Sjåstad/Vestre 26:06 00:57
8 Madsgård Mads O. G. Konnerud IL 26:08 00:59
9 Hestengen Truls Rustad IL 26:13 01:04
  Pettersen Joachim Strømmen og Lil 26:13 01:04
11 Jahren Brage Ekroll Ullensaker Skik 26:15 01:06
12 Wahl Anders ROS, IL 26:17 01:08
13 Karlstad Håkon Gjerdrum IL 26:18 01:09
14 Hansen Magne Lund Runar, IL 26:27 01:18
15 Klemetsdal Øystein S Asker Skiklubb 26:29 01:20
16 Bakke Magnus Lillomarka Skik 26:56 01:47
17 Sandberg Eirik Kjøls Rustad IL 27:05 01:56
18 Weberg Halvor Konnerud IL 27:08 01:59
19 Børnick Daniel Konnerud IL 27:10 02:01
20 Nylund Kristoffer E Høybråten/Stovn 27:20 02:11
21 Olsen Hans Andre Man Konnerud IL 27:25 02:16
22 Mikalsen Fredrik Konnerud IL 27:29 02:20
23 Christensen Herman K Konnerud IL 27:31 02:22
24 Skogsholm Sondre Gjerdrum IL 27:34 02:25
25 Evjen Sondre Lier IL 28:04 02:55
26 Bryhn Anders ROS IL 28:05 02:56
27 Galleberg Martin Konnerud IL 28:25 03:16
28 Carlsen Carl Henrik Rustad IL 29:36 04:27
         
Kvinner 19-20 år        
1 Asprusten Marie Runar, IL 29:27  
2 Aronsveen Lene Njård 30:04 00:37
3 Dahl Kjersti Ringkollen Skik 30:05 00:38
         
Menn 19-20 år        
1 Nafstad Sjur Messel Ullensaker Skik 26:32  
         
Kvinner Senior        
1 Dahl Ida Marie Ringkollen Skik 32:29  
         
Menn Senior        
1 Hennum Anders Brun Lier IL 25:27  
2 Eriksrud Rolv Sjåstad/Vestre 25:48 00:21
3 Sand Hans Erik Sjåstad/Vestre 26:16 00:49
4 Stormo Lars Petter Team Oslo Sport 26:34 01:07
5 Helgensen Ole Thomas Sjåsatd/Vestre 27:02 01:35
6 Svensson Reidar Skarnes IL 28:02 02:35
7 Stormo Fredrik Sjåstad/Vestre 28:13 02:46
8 Nesset Thomas Team Fatcamp 28:14 02:47
9 Wermskog Jarle Team Fatcamp 28:49 03:22
10 Woll Sondre Nesodden IF 30:21 04:54
11 Horn Sten Oluf Sjåstad/Vestre 32:15 06:48
12 Erichsrud Dag Oslostudentenes 33:00 07:33
Forrige artikkel:JuleftanNeste artikkel:Den elektroniske historieboka

Flere artikler

© 2017 Sylling Hardcode

Nytt fra Sylling Hardcode nå: cpm.wiki