Nettavisen Liernett ble utgitt av selskapet Liernett DA fra 1. januar 2003 til 31. desember 2012.

Liernetts rikholdige arkiv blir fra 2014 tilgjengeliggjort og driftet av Sylling Hardcode v/ Svend Asbjørn Sylling.

Redaktør:

Daglig leder:

Redaksjon og administrasjon:

Programmet for UKM 2011

I kveld braker det løs i aulaen på St. Hallvard videregående skole igjen.

1810 1. SAXOFONKVARTETT Klassisk
  Tittel: Air Melodi: Johan Sebastian Bach
  Deltakere: Eline Borgen (16) Sopran saxofon
  Henning Meren Våg (19) Baryton saxofon
  Marit Martinussen (18) Alt saxofon
  Ole Anders Enger (19) Tenor saxofon
     
1815 2. EMILIE HOLTEN BALSGÅRD Sang
  Tittel: Colors of the wind Melodi: fra Pocahontas av Disney
  Deltakere: Emilie Holten Balsgård (12) Sang
     
1820 3. VILDE REIERSGÅRD BREDESEN Moderne
  Tittel: Full moon Melodi: Theo Keating and Simon Lord
  Deltakere: Vilde Reiersgård Bredesen (13) Tverrfløyte
     
1825 4. DINA MARTINSEN Ballade/Rock
  2 titler: Wear it like a crown Tekst og melodi: Rebekka Karijord
  Deltakere: Dina Martinsen (14) Solist
     
1830 5. KJERSTI HALVORSEN Akustisk indiepop
  Tittel: “Friends” Tekst og melodi: Kjersti Halvorsen
  Deltakere: Kjersti Halvorsen (17) Gitarist, vokalist
     
1835 6. MARIA OG VICTORIA Duo piano, gitar og sang
  Tittel: Four chord song Tekst og melodi: Axis of Awesome
  Deltakere: Maria Evensen (15) Sang gitar
  Viktoria Fredheim (14) Sang piano
     
1840 7. SIMEN OG RASMUS Duo gitar og sang
  Tittel: Who says Tekst og melodi: John Mayer
  Deltakere: Rasmus Wøyen Olsen (15) Gitar og sang
  Simen Bredesen Hørthe (16) Gitar og sang
     
1845 8. VEGARD ANGELL SKRAM Alternativ rock
  Tittel: Stranger Things have happened Tekst og melodi: Foo Fighters
  Deltakere: Vegard Angell Skram (16) Synge/spille gitar
     
1850 9. LINE & LIVE Sang og gitar
  Tittel: On my own Tekst: Tony Langlie, Melodi: Line & Live
  Deltakere: Line Nesbakken Moe (15) Sang
  Live Åmot Brastad (15) Sang
     
1855 10. MARTINE RØNNING Vise
  Tittel: Våken drøm Tekst og melodi: Vamp
  Deltakere: Martine Rønning (10) Sang
     
1900 11. DINA MARTINSEN Litteratur - Noveller
  Tittel: 3 historier om kjærlighet  
  Deltakere: Dina Martinsen (14) Forfatter
     
1910 12. SLAGVERKKVARTETT Slagverk
  Tittel: Ball Percussion Impro
  Deltakere: Martin Trømborg (17) Slagverk
  Martin Heggli Mellem (14) Slagverk
  Sivert Ask (14) Slagverk
  Synne Bergum Berget (16) Slagverk

1915 KUNSTUTSTILLING - PRESENTASJON PÅ STORSKJERM
       
  13. MANDAGSGRUPPA (DELTAGERE UNDER 10 ÅR ER ASPIRANTER TIL UKM)
  Titler:    
  1) Fisk i stim    
  2) Blad i vind Type: keramikk Teknikk: kjevlet leirgods med maleglasur
  Deltakere:    
  Alexander Sveen (6) keramikkmaker Fisk i stim
  Andrea C. Walbeck (10) keramikkmaker Fisk i stim
  Andrine Høili Frafjord (11) keramikkmaker Fisk i stim
  Anette Jessen Berg (8) keramikkmaker Fisk i stim
  Elfrida Setra (9) keramikkmaker Fisk i stim
  Frida Johansen (10) keramikkmaker Fisk i stim
  Mina Gunnestad Dahl (9) keramikkmaker Fisk i stim
  Oscar Hoset (10) keramikkmaker Fisk i stim
  Signe Victoria Høili Frafjord (7) keramikkmaker Fisk i stim
  William Sveen (8) keramikkmaker Fisk i stim
  Oscar Hoset (9) keramikkmaker Blad i vind
       
  14. KRUKKEMAKERNE    
  Tittel: Krukker Type: keramikk Teknikk: pølseteknikk med maleglasur
  Deltakere:    
  Maria Johansen (12) krukkemaker Krukke og Hus
  Oda Vatne (15) krukkemaker Krukke
  Ronja Karine Instanes (10) krukkemaker Krukke
  Sara Midtskogen Haave (10) krukkemaker Krukke
       
1920 15. TEGNEGRUPPA PÅ LIER KULTURSKOLE
  Titler:    
  1) Popart Type: tegning Teknikk: tusj
  2) Inspiret av Modigliani Type: portrett Teknikk: tegning
  Klovneportrett Type: maleri Teknikk: tempera
  Deltakere:    
  Andrea C. Walbeck (10) Kunstner Klovneportrett
  Anette Oleanna Walbeck (14) Kunstner Popart, Inspiret av Modigliani
  Anna Dukefos (13) Kunstner Popart, Inspiret av Modigliani, Klovneportrett
  Belona Maloki (12) Kunstner Popart, Inspiret av Modigliani
  Guro Sannum (13) Kunstner Popart, Inspiret av Modigliani, 2 Klovneportrett
  Gustav Vestgård (11) Kunstner Popart, Inspiret av Modigliani, Klovneportrett
  Ingrid Dukefos (11) Kunstner Popart, Inspiret av Modigliani, Klovneportrett +
  Jenny Lindberg (12) Kunstner Popart, Klovneportrett
  Maria Frøyland (11) Kunstner Popart, Inspiret av Modigliani, Klovneportrett
  Tord Rønning (13) Kunstner Popart, Inspiret av Modigliani, Klovneportrett
  Emilie Dunin Eriksen (11) Kunstner Popart, Inspiret av Modigliani, Klovneportrett
       
1925 ILLUSTRASJON
       
  16. JOHANNE EIKÅ BERGILL    
  Titler:    
  1)True Story Type: Tegneserie Teknikk: Photoshop
  2) Flyvergutt Type: “Maleri”, portrett Teknikk: Fra gråblyant som skisser til Photoshop
  3) Brad Pitt Type: Maleri Teknikk: Renessanse-maling
  4) Assassins Creed 3 Type: ‘’Maleri’’ Teknikk: Photoshop
  5) Holly Wake Type: Photoshop Teknikk: Photoshop
  Deltaker: Johanne Eikå Bergill (15) Tegner  
       
  18. KJERSTI ORMEVIK    
  Titler:    
  1) Maid Type: Tegning Teknikk: Sort-hvitt, gråblyant
  2) Alive but dead Type: Tegning Teknikk: Gråblyant, tusj og fargeblyanter
  3) Angelina Type: Maleri Teknikk: Jordmaling i forskjellige nyanser og egg, Maleteknikk fra renessansen
  Deltaker: Kjersti Ormevik (15) Kunstner  
       
1930 FOTO
       
  17. KJERSTI ORMEVIK    
  Titler:    
  1) The End of Life Type: Fotografi Teknikk: Vanlig
  2) Gul rose Type: Fotografi Teknikk: Macro
  3) Solnedgang Type: Fotografi Teknikk: “Landscape”
  4) Innestengt Type: Fotografi Teknikk: Sort-hvitt
  5) Høstnatt Type: Fotografi Teknikk: Nattmodus
  6) Fanget Type: Fotografi Teknikk: Landskap
  Deltakere: Kjersti Ormevik (15) Fotograf  
       
  19. CELINE SCHJØLL    
  Titler:    
  1) The other side of New york Type: fotografi Teknikk: fotografi
  2) Scared like a little frog Type: fotografi Teknikk: fotografi
  3) Drammen stasjon Type: fotografi Teknikk: fotografi
  4) Breast cancer awareness month Type: fotografi Teknikk: fotografi
  5) Er man en, er man fler Type: fotografi Teknikk: fotografi
  Deltakere: Celine Schjøll (15) Fotograf  
       
  20. KARI LEIGLAND    
  Titler:    
  1) To tårn. Berlin 2010 Type: Foto Teknikk: Foto
  2) Høst i saksenhausen 1 Type: foto Teknikk: foto
  3) Høst i Schenhausen 2 Type: foto Teknikk: foto
  Deltakere: Kari Leigland (15) Fotograf  
       
  21. SILJE B. OLSEN    
  Titler:    
  1) Landskap Type: Foto Teknikk: skygger
  2) Flyvende fugl Type: foto Teknikk: foto
  3) Kunst i vannet Type: foto Teknikk: foto
  Deltakere: Silje B. Olsen (16) Fotograf  
       
  22. TONE DARRUD    
  Titler:    
  1) For your entertainment Type: Fotografi Teknikk: Genialt hode Photoshop
  2) Toddlers & tiaras: Baksiden mødre ikke tenker på Type: Fotografi Teknikk: Genialt hode Photoshop
  3) It’s tearing me up from the inside Type: Fotografi Teknikk: Genialt hode Photoshop
  4) When you see it - you will shit brix Type: Fotografi Teknikk: Genialt hode Photoshop
  Deltakere: Tone Darrud (18) Fotografen sjæl  
       
1940 REDESIGN
       
  23. SELMA & BEATE    
  Titler:    
  1) Fleur de Blance Type: Kjole Teknikk: Re design
  2) Cavalier Type: Jakke Teknikk: Re design
  3) Étoile filante Type: Kjole Teknikk: Re design
  4) Scarlet Type: Kjole Teknikk: Stoff
  5) Veste pour les mères artistique Type: Jakke Teknikk: Re design
  Tilbehør til antrekkene Type: Stoff Teknikk: Re design
  Deltakere: Ingrid Selma Dahlgren (18) Designer/skredder  
  Sheena Beate Brenden (18) Designer/skredder  

Pause fra ca kl 1945 til 2015


2015 25. GRUMS Metall
  Tittel: Unholy Confessions Tekst: M.Sanders, B.E.Haner jr., Melodi: Avenged Sevenfold
  Deltakere: Andreas Vegard (14) Bass
  Bendik Børresen (14) Gitar
  Edvard Bratlie (15) Vokal
  Henrik Andersson (15) Trommer
  Håkon Haugann (14) Gitar
     
2020 26. THE TABS Rock
  Tittel: Crazy nights Tekst og melodi: Kiss
  Deltakere: Andreas Bjelland Berg (14) Trommer
  Daniel André Fortun (16) bass
  Nora Kristine Tveten (14) Vokalist
  Thomas Dalvang Henning (15) Gitar
     
2025 27. FALLEN ANGELS Musikk - Trash metal
  Tittel: Sourcerer of war Tekst: Henrik Engell, Melodi: Martin Busvold
  Deltakere: Henrik Engell (15) Bass
  Marius Wang (14) Trommer
  Martin Busvold (16) gitar
     
2030 28. MANTRA Metall
  Tittel: Until the End of my Life Tekst: Aage Rayen Meyer, Melodi: Mantra
  Deltakere: Aage Rayen Meyer (17) Gitar og Sang
  Daniel Deltchev (17) Gitar
  Daniel Andre Fortun (16) Keyboard
  Kevin Meyer (15) Bass
  Martin Mellem (15) Trommer
     
2035 29. CHIM-ZADT Metall
  Tittel: Beat It, a tribute to Michael Jackson Tekst og melodi: M. Jackson
  Deltakere: Daniel André Fortun (16) Bass og vokaler
  Ruben Moe (16)  
  Sebastian Thun (16) Gitar
  Simen-André Livingston Lindtveit (17) Gitar og vokaler
     
2040 30. MARI HAJEM OG LANGBEINTE KARER Jazz, pop
  Tittel: Uten Navn Tekst og melodi: Mari Hajem
  Deltakere: Christian Vegard (17) Bassist
  Mari Hajem (17) Pianist, sanger
     
2045 31. DEMAGE Alternative Rock, Blues rock
  Tittel: Cat Nibbler Tekst: Tor Johan B. Nyvoll, Melodi: T.J.B. Nyvoll/Aa. R.Meyer
  Deltakere: Aage Rayen Meyer (17) Gitar
  Martin Trømborg (17) Trommer/vokal
  Tor Johan Bjelland Nyvoll (17) Bass/vokal
     
2050 32. KHAKTUS Prog, Melo, Power Metall
  Tittel: Observe My Eyes Tekst: Mari Hajem, Melodi: Sondre Havellen
  Deltakere: Mari Hajem (17) Vokal
  Marius Bertberthelsen (18) Trommer
  Martin Borge (17) Syntheziser
  Mathias Dellner (17) Bass
  Renè Vanli (18) Gitar
  Sondre Havellen (18) Lead Gitar
Forrige artikkel:Litt knall og fallNeste artikkel:Sex og jenter

Flere artikler

© 2017 Sylling Hardcode

Nytt fra Sylling Hardcode nå: cpm.wiki