Kollisjon, rus bak rattet og stort dieseltyveri
Etter noen stille dager gjorde liungene seg i løpet av fredag igjen bemerket hos politiet.
Kl 13.30 var to biler implisert i en påkjørsel bakfra i Austadveien ved avkjøringen til Austad Skog. En kvinne i 50-årene fra Lier erkjente at hun ikke klarte å stanse i tide.
En person tatt med for sjekk av ambulanse. Bilberging ble rekvirert, og det var redusert fremkommelighet en periode.
Kl 14.46 fikk politiet melding om at en personbil hadde kjørt ut av veien ved Lahell, nærmere bestemt ved nedkjøringen til Engersand. Bilen var kort tid tidligere blitt observert på Strømsø i Drammen. Bilføreren, mann i 30 årene fra Lier, var tydelig påvirket. Førerkortet ble beslaglagt og forholdet anmeldt.
Kl 20.30 kom det melding om tyveri av diesel. Det var stjålet 200 – 300 liter diesel fra en buss som var parkert i Sylling. Sannsynligvis hadde tyveriet skjedd natten før.