Nettavisen Liernett ble utgitt av selskapet Liernett DA fra 1. januar 2003 til 31. desember 2012.

Liernetts rikholdige arkiv blir fra 2014 tilgjengeliggjort og driftet av Sylling Hardcode v/ Svend Asbjørn Sylling.

Redaktør:

Daglig leder:

Redaksjon og administrasjon:

longLasting: ed4af2bc359ac92a5d73c125b0347a57

Innsikt i gamle industri

Arne Ask forteller her om ukas post som er plassert på Skakkleivåsen

Ukas Post 21. juni – 30. juni

Turopplegget ”Ukas Post” gir deg blant annet innsikt i gammel industrivirksomhet i Lier – kanskje kombinert med utsikt utover bygda. Det er Lierbygda O-lag som i år setter ut Ukas Post – som vil omfatte 26 av sommerhalvårets uker.

Det er såre enkelt å være med på Ukas Post – en tar seg en tur til den beskrevne kassa og skriver navn og adresse i boka som ligger oppi kassa.

Skakkleivåsen

Dette turmålet ligger i det området vi kaller Reistadåsen. Vi tar deg med dit for å vise en av tre strammestasjoner (hver med fire betonglodd) på taubanen mellom kalkbruddet på Gjellebekk og sementfabrikken på Engersand. Taubanen gikk i tiden 1917 til 1928.

Fra utfartsparkeringen på Gjellebekk er det ca 2,5 km å gå til posten, omtrent samme avstand er det fra parkeringen ved Damtjern. Det er nå blåmerket fra begge steder fram dit en tar opp kleiva til strammestasjonen. Fra bunnen av kleiva og opp merker vi med ”o-bånd”.

Forrige artikkel:Godt nyttår! Enig……?Neste artikkel:Romjulsmusikk
Flere artikler

2023 Sylling Hardcode