Nettavisen Liernett ble utgitt av selskapet Liernett DA fra 1. januar 2003 til 31. desember 2012.

Liernetts rikholdige arkiv blir fra 2014 tilgjengeliggjort og driftet av Sylling Hardcode v/ Svend Asbjørn Sylling.

Redaktør:

Daglig leder:

Redaksjon og administrasjon:

longLasting: 446ef5c1d8c73d1dbad3cec46e99137a

En mistet lappen i storkontrollen.

Politiet gjennomførte i går storkontroll i forbindelse med skolestart. Bilister ble både målt på fart og testet for promille.


Laserkontroll ved Sylling skole.

I alt ble 259 bilister kontrollert, en måtte fortsette til fots etter anmeldelse og beslaglagt førerkort. Hastigheten ble målt til 77 km/t i 50-sona. Ellers ble det gitt 3 muntlige pålegg og 2 forenklede forelegg. 2 bilister måtte også ut med noen hundrelapper da de ikke kunne fremvise førerkort.

- Vi er fornøyd med resultatet, folk kjørte stort sett pent, sier Einar Sand i utrykningspolitiet. Allikevel er det ikke bra at noen blir tatt. En fører råkjørte like ved en skole i skoletida, og det ble vurdert som såpass alvorlig at førerkortet ble beslaglagt på stedet.


Stort oppbud på busslomma.


Også noen bussjåfører måtte blåse. Ingen kjørte med promille

Forrige artikkel:Storkontroll på Nordal og i Sylling.Neste artikkel:Verdens beste globus.
Flere artikler

2023 Sylling Hardcode