Nettavisen Liernett ble utgitt av selskapet Liernett DA fra 1. januar 2003 til 31. desember 2012.

Liernetts rikholdige arkiv blir fra 2014 tilgjengeliggjort og driftet av Sylling Hardcode v/ Svend Asbjørn Sylling.

Redaktør:

Daglig leder:

Redaksjon og administrasjon:

longLasting: de342eee15223b43f0afb41aa4b8638e

Julegrantenning på Kraftkollen

Store og små møtte opp med fakler på Kraftkollen lørdag

Hennummusikken spilte tradisjonen tro julesanger under den fullvoksne julegrana på taket av Tranby. Det har blitt en tradisjon med julegrantenning på Kraftkollen lørdag før 1. søndag i advent.

Nede ved parkeringsplassen var det mulig å skaffe seg en fakkel, før turen gikk opp stien til selve julegrana. Langs stien var det satt ut fakler som viste vei.  I fjor ble det skikkelig førjulsstemning med snø, mens det denne gangen dessverre var mer høst i lufta, og ikke minst på bakken.

Selve stien opp ble nemlig fort en såpeglatt gjørmesti, men det la ikke en demper på humøret hos de minste. For det var nok mer enn én liten buksebak som kom hjem ikke fullt så ren og pen som den hadde vært tidligere på dagen.

Forrige artikkel:Ett år etter MangfoldsåretNeste artikkel:- Fikk brukt fysikken
Flere artikler

2023 Sylling Hardcode