Sterk sykkelprestasjon

16-åringen Andreas Haverstad spurtet i går inn til fjerdeplass i konkurranse med de beste i Norden.
Sykkelrittet U6 Cycle Tour arrangeres i tiden 5. til 10. juli av den svenske Sykkelklubben 06.
Fellestarten i går var på 88 km. Andreas ble nest beste nordmann i spurtoppgjøret.
- Jeg er overraska over fjerdeplassen, sier pappa Anders Haverstad (kjent som mannen bak de flotte skiløypene i Lier). – Han gikk glipp av UM (ungdomsmesterskapet) i Trondheim. Da ble han innlagt på sykehus til observasjon på grunn av brystsmerter.
Andreas er i dag i gang med dagens etappe på vel 60 km og Liernett prøver å få til et telefonintervju med han etter innkomst ca kl 1130
Andreas sykler for Asker Cykkelklubb. Søsteren Caroline har i flere år vært en av de mest talentfulle jentesyklistene. - En sykdom har satt henne tilbake, så det tar litt tid før hun er tilbake for fullt, melder Anders Haverstad. I likhet med mange foreldre følger Anders Haverstad og kona med sykkelklubben rundt og er således en del av støtteapparatet. - Vi har bobil, sier Anders. - Den bruker vi også om vinteren i forbindelse med skirenn, sier han. Andreas deltar i langrenn også.
Les mer her: http://www.u6cycletour.se/