Gråtasstunet
.jpg)
Goggen er kompisen min sier Eirik på 4 år
Gråtasstunet er en familiepark rundt Gråtass og vennene hans. En gård hvor man kan få oppleve gamle tradisjoner rundt dyr, mat og andre gjøremål på en gård. Man kan hilse på mange forskjellige dyr og ri på hester. Lek og hopping i høyet, er populære aktiviteter. I kafeteriaen serveres årntli' mat, så som kjøttkaker med kålstuing, lapskaus, rømmegrøt og spekemat. Til dessert kan det friste med tilslørte bondepiker og rabarbragrøt. Etter teaterforestillingene kan man også komme inn i Goggens hus, og se hvordan en gårdsbolig så ut på 50-60-tallet. Totalt var nærmere 30.000 mennesker innom Gråtasstunet i åpningsåret 2005. Og dette er bare starten.
Hovedattraksjonen på Gråtasstunet er sommer-teateret ”Livet på den nye gården”, som sist sommer solgte over 16.000 billetter til de 17 forestillingene
Lierbarna Silje Nergaard Andersen, Eirik og Håkon Gulsrud Lauerud var høyt og lavt når de besøket Gråtasstunet med Farmor Mimmi. Goggen er kompisen min sier Eirik(4) stolt og løper videre til nye aktiviter. Her er det moro å være for både barn og voksene.
Gråtasstunet ligger ca 1 time fra Lier, en flott familiepark som kan anbefales.
Mer info om Gråtasstunet http://www.graatasstunet.no/
Goggen er på plass
Eirik, Silje, Goggen og Håkon
Gamlefar har Lierbarna med på traktortur
Håkon Sjekker huset til de på gården
Hvor kan vi bake boller lurer Eirik på