Nettavisen Liernett ble utgitt av selskapet Liernett DA fra 1. januar 2003 til 31. desember 2012.

Liernetts rikholdige arkiv blir fra 2014 tilgjengeliggjort og driftet av Sylling Hardcode v/ Svend Asbjørn Sylling.

Redaktør:

Daglig leder:

Redaksjon og administrasjon:

longLasting: f88711db15d9184a7ccd832ad30fe23e

Hegg, Bakkeli og Veslefrikk klare for 17. mai

Med Høvik og Lier skolekorps i spissen var det forsmak på 17. mai gjennom Lierbyen for sentrumsbarnehagene og Hegg skole.

Inspektør Anne Marie Heggemsnes ledet den årlige generalprøven fra Hegg skole. - Korpset spilte fint, sa  en opplagt Heggemsnes om korpset etter at dagen var over.
Fra skolen gikk skolekorpset en runde gjennom Lierbyen og tilbake til skolen. De minste var som vanlig veldig konsentrerte, som om det var 17. mai. Og bak skolen trente de største barnehagebarna.
Høvik og Lier skolekorps får en travel dag 17. mai. Korpset har musikere både fra Gullaug, Høvik og Hegg, så det blir marsjering både i Lierbyen, i Drammen og til slutt på Gullaug.
Deltakere fra Flyktning- og voksenopplæringssenteret i Lier fikk en pause i den ordinære skoledagen for å se på toget.. Noen av dem har barn på Hegg skole og i barnehagene. Ekstra hyggelig var det for dem som kunne se sine egne barn i "prøvetoget".
 
Se 17. mai programmet på kommunens hjemmeside www.lier.kommune,no
 
 
 
 
 
Forrige artikkel:Godt Nett-ÅrNeste artikkel:Båndtvang i alle lysløyper
Kommentarer fra leserne til denne artikkelen
Fredag 11. august 2006 22:11: Dritt lei..
Lierposten.... ta bilder bakover når dere tar bilde av et korps uansett hvilket det er.. er fler enn bare de som står forran som vil bli med på bilde.. de kan ikke noe for at de spiller det instrumentet de spiller og må stå på den plassen de har..
Lørdag 12. august 2006 00:13: T.I.
Liernett er ikke Lierposten.
Lørdag 12. august 2006 11:25: A. Nonym
"det er fler enn bare de som står forran som vil bli med på bilde."

Er det dette som kalles problemer med selvbildet?
Flere artikler

2023 Sylling Hardcode