Nettavisen Liernett ble utgitt av selskapet Liernett DA fra 1. januar 2003 til 31. desember 2012.

Liernetts rikholdige arkiv blir fra 2014 tilgjengeliggjort og driftet av Sylling Hardcode v/ Svend Asbjørn Sylling.

Redaktør:

Daglig leder:

Redaksjon og administrasjon:

longLasting: 1638432833866906c8442a00731d98ee

Lettelse og glede

Her kommer den nye kulturscenen. Klart vedtak i kommunestyret i kveld.

Det er klart for bygging av "Kinderhegg" med start i 2013.

Vedtaket ble klarere enn  forventet etter at formannskapet med sju mort seks stemmer hadde innstilt for bygging av  scene på Gamle Hegg.

Vedtaket ble gjort med 37 ( 18 H, 16 Ap, 2 Frp, 1 Sp)  mot 12 stemmer. Mindretallet besto av 3 Frp, 2 H, 2 V, 2 SV, 2 Krf og 1 Sp som ønsket en scene på Gamle Hegg.

- Vi skjønte etter hvert på debatten at det gikk i vår retning. Men vi er både lettet og glade over vedtaket, sier lokaltillitsvalg og leder av  klubben i  Undervisningforbundet, Unn Gravdal. I likhet med flere fra Hegg var hun til stede under kveldens møte. Hun har jobbet ved Hegg i seks år og synes dette var stimulerende med tanke på fortsatt innsats ved skolen.

Bygget beregnes fullført i 2015.

Flere reaksjoner etter  hvert.

Forrige artikkel:Kronen på verketNeste artikkel:God sesongavslutning
Kommentarer fra leserne til denne artikkelen
Onsdag 7. november 2012 10:23: K.E.
Fryktelig synd. Sterke foreldrekrefter og lærerkrefter har vunnet fram med sine argumenter, mens helheten har drukna.

(Kommentaren er lagt inn på Facebook, der Liernetts artikler også publiseres.)
Onsdag 7. november 2012 20:19: Dag Frode Gulsrud
Håper kommunen bruker litt penger på kulturen i hele Lier. Det fins flere steder i Lier enn Lierbyen.
Flere artikler

2023 Sylling Hardcode