Nettavisen Liernett ble utgitt av selskapet Liernett DA fra 1. januar 2003 til 31. desember 2012.

Liernetts rikholdige arkiv blir fra 2014 tilgjengeliggjort og driftet av Sylling Hardcode v/ Svend Asbjørn Sylling.

Redaktør:

Daglig leder:

Redaksjon og administrasjon:

longLasting: ab276b98ee7353cb8ab5493e3a46c453

Vant naboppgjøret

Syllings førstelag var ofte på offensiven mot Liers andrelag på mandag, her er Kenneth Karlsen nær scoring. Men Liungen har hatt den beste sesongåpningen -

Sylling – Lier 2     3-2 (1-0 ved pause)

Syllings lag: Leif Rune Larsen, Jørgen Kornerud, Morten Ulleberg, Magnus Lier, Erik H Hansen, Abrar Yar Kahn, Eirik Lier, Martin Bekken Nilsen, Kenneth Karlsen, Eirik Midtbø og Sindre Gren.

Innbyttere: Andre Langen, Andre Pedersen, Sindre Kristiansen, Mats Eidal Olsen, Håvard Søhus alle i 2 omgang

Målscorere:

Sylling: 1-0 Abrar Yar Kahn (10 min) , 2-0 Sindre Gren (40min), 2-1 (43 min), 3-2 Sindre Kristiansen  (70min), 3-2 ca (80 min)

Lier: Tam (2)

Her hilser spillerne på hverandre før kmapen. I front, Syllings Abrar Yar Kahn, som gjorde 1-0 på et flott skudd.

 - Et jevnt og tøft lokaloppgjør med god innsats hos begge lag. Banens beste var Abrar Abrar Yar Kahn, mente trener Inge Skjeggerud etter kampen. - Abrar er drammensgutt, men har spilt for Sylling i flere sesonger, forteller treneren.

- B-gjengen skal ut på røvertokt igjen, så får man se om det blir fangst eller kasjott, ble det sagt på forhånd fra Torbjørn Ingebretsen, en av spillerne. Men det ble føyd til følgende: - Vi er stort sett gamle ringrever som har vært med noen år, men på grunn av familie og jobb så har vi det sosialt sammen med ett klart mål om å vinne fotballkamper. Vi er en kameratgjeng fra Tranby som trener og konkurrerer på et middels godt nivå, sommer som vinter.

Etter kampen uttalte samme spiller dette: - Kan jo tillegge at i går stilte vi et "eldre" lag, så vi har ingen stor krav om høyt O2 . Fem spillere er født mellom 1965-70 og tre er mellom 32-35 år og pluss litt hjelp på noen av gutta i 20 årene. Vi er en gjeng på nesten 30 spillere, men det passer jo oftest kun for 12-15 mann å stille til kamp. Derfor varierer laget en del.

- I forrige ukes 4-0 seier mot SIF 3 hadde vi ikke et skudd mot oss på mål, men i går gikk det trått, sier Thorbjørn Ingebretsen også har spilt for Liungen.

Ellers viser Ingebretsen til subjektive innspill om kampen på Lier ILs hjemmeside:

http://idrett.speaker.no/organisation.asp?WCI=wiKlubbKassaNews&WCU=1156266&CatId=70505



Liungen på tabelltoppen
Det ble seier på bortebane mot Geilo og leder nå 6. div avdeling 1
Liungens lag i Hallingdal: Granit Ademi- Alexander Kaarbo, Odd Erling Aasen(Bjørn Ole Eriksen); Einar Olsen(Joakim Joramo), Stian Pettersen, Kenneth Strysse; Stian Påsche, Carl Magnus Kalstad,Krister Kasta, Kristoffer Pedersen, Kristian Bye-Andersen
Mål Liungen: 1-0 Kasta(Pedersen), 2-0 Strysse, 3-0 Pedersen (Kasta), 4-0 Kasta( Strysse), 5-0 Strysse (Bye-Andersen), 6-0 Strysse (Bye-Andersen)

Liungen rapporterer at Kenneth Strysse, Stian Påsche, Krister Kasta og Stian Pettersen utmerket seg spesielt hos tabellederen
Lier 1 sliter i 5.divisjon etter kun ett poeng på de fire første kampene. Fotballgruppa i Lier IL valgte å satse på yngre spillere foran sesongen. Men laget som domineres av juniorspillere har kun 1-1 mot Svene foreløpig, men sdet er blitt 1-4 mot Åssiden 2 (b), 6-8 mot Mjøndalen 3 (h), og 1-3 mot Drafn(h). Det gir nest siste plass på tabellen.

Her er motstanderne framover for de lokale lagene: 
13.5. Lier 2 – Ytterkollen (6. div avd 2)
14.5. Mjøndalen 2 – Spa/Bra (3.div)
16.5. Lier 1 - Kongsberg 2 (5. div)
16.5. Austad – Sylling (6.div avd 2)
16.5. Liungen – Vikersund (6. div avd 1)

I fredagens hjemmekamp til Sylling 2 i 7 div ble seier Glassverket2 med hele 7-2.


STORSEIER


Spa/Bra valset over Solberg i sin andre kamp i seriespillet, og kuleramma stoppet til slutt på 10 - 2, etter 1 - 0 til pause. Henrik Borge ble kampens store spiller med sju scoringer! 1. omgang var jevn, men Spa/Bra fikk etter hvert overtaket og styrte mye i kampen også da, etter en nervøs og litt famlete start. Men målene uteble altså, bortsett fra en scoring etter 10 min av Henrik. I 2. omgang kom scoringene til gangs, og de siste 30 minuttene handlet det bare om hvor stor seieren skulle bll i følge Spa/Bras hjemmeside.

Men 2- 10 mot MIF 2, rapporterer siste nytt fra samme hjemmeside:

- Etter fire strake seire kom juniorlaget ned på jorda tirsdag kveld mot MIF 2 på Vikåsen kunstgress. Og når motgangen først kom, gjorde den det til gangs. Det ble til slutt 2 -10 å ta med seg hjem, etter 1 - 7 ved pause.

Les mer på Spabra.no

Forrige artikkel:Eiksetraområdet bestNeste artikkel:Fortsatt utrygg søndagsparkering på Heggtoppen
Kommentarer fra leserne til denne artikkelen
Lørdag 14. mai 2011 11:04: Spa/Bra-spiller
Morsomt å se at Liungen har gjennomført en samling i bånn. Jeg tror de kan ha noen gode sesonger foran seg. Minner litt om spabra for 4 sesonger siden.
Søndag 15. mai 2011 11:20: Spa/Bra 2
Hadde satt pris på om dere kunne følge opp Spa/Bra 2, spesielt siden de spiller i 6.divisjon de også.
Søndag 15. mai 2011 15:59: Lier2
Til Info: Lier 2 vant 10-0 på fredag
Fredag 30. mars 2012 09:19: Sylling
Til info: Sylling vant 6 div 2011
Flere artikler

2023 Sylling Hardcode