Buss erstatter tog

På grunn av anleggsarbeider erstattes persontog på Drammensbanen med buss til helgen
Dette iverksettes på strekningen mellom Skøyen og Drammen fra fredag 27. april klokken 19.40. Togene kjører igjen som normalt fra og med mandag 30. april klokken 03.30.
Mens banen er stengt vil NSB Lokaltog snu på Skøyen, og det blir buss til stasjoner på strekningen mellom Skøyen, Asker, Drammen og Spikkestad.
I tillegg til arbeid ved Lysaker stasjon vil det også gjøres vedlikehold og annet arbeid på strekningen, blant ved Holmen i Drammen.
I forbindelse med utbyggingen på Drammensbanen vil tog bli erstattet av buss fra fredag 11. mai kl. 19.40 til mandag 14. mai kl. 03.30. Det samme gjelder i ni dager i fellesferien, fra og med lørdag 21. juli til og med søndag 29. juli, samt i kortere perioder enkelte andre helger.