Utfordrer fylkeskommunen

Åse Klundelien er en av innlederne når Drammen Kvinnesaksforening drøfter nedleggelsen av Likestillingsutvalget i Buskerud.
Janicke Karin Solheim fra Lier, leder i kvinnesaksforeningen, oppfordrer både kvinner og menn til å møte opp i morgen,
18. april 2012 kl 19-21 i Drammen Bibliotek på Papirbredden
Tema er altså nedleggelsen av Likestillingsutvalget i Buskerud. Bakgrunnen for at de holder møtet, er at Buskerud fylkeskommune har lagt ned Likestillingsutvalget i Buskerud. Styret i Drammen kvinnesaksforening mener det fremdeles er behov for utvalget, for arbeid for like rettigheter og muligheter for alle mennesker i Buskerud. Derfor ønsker foreningen å sette fokus på dette.
Innledere:
Åse Klundelien: Tidligere stortingsrepresentant, fylkesordfører i Buskerud, fylkeskultursjef og leder i Likestillingsrådet.
Gunn Karin Gjul: Jurist og Stortingsrepresentant for AP
Britt Homstvedt: Fylkesvaraordfører i Buskerud