Nettavisen Liernett ble utgitt av selskapet Liernett DA fra 1. januar 2003 til 31. desember 2012.

Liernetts rikholdige arkiv blir fra 2014 tilgjengeliggjort og driftet av Sylling Hardcode v/ Svend Asbjørn Sylling.

Redaktør:

Daglig leder:

Redaksjon og administrasjon:

longLasting: b87c6c1e0136ae974a43fbc7f5f79c80

6. plass i EM

Venke de Lange gjorde en god prestasjon, trass i to små uhell, under første dag under europamesterskapet i hundekjøring

I dag sto sprint på programmet i Skellefteå i Sverige. Venninnen Lene Boysen Hillestad vant, mens Terje Fugleberg fra Lier endte på 15. plass.
Lene Boysen var en av favorittene på forhånd. Det kjøres over tre dager, og sammenlagtresultatene  er tellende til slutt.

- Jeg godt fornøyd etter første dag. Den ene hunden, som har hatt en ryggskade, gikk godt og er nå friskmeldt. Jeg hadde to små uhell. Jeg tippa over i en sving og kom litt ute av balanse. Og i siste sving som er en litt uhåndterlig 90 graders sving, hadde jeg et lite velt. Jeg tror det er mulig å avansere, sier liungen før de to neste dagene. Det kjøres samme distanse, 9.8 km, både lørdag og søndag.

Trond Are Hoel
fra Kongsberg tok 3. plass  i "Men combined". (Nordisk stil - pulk og ski på beina og 1 hund)
- Og det har vi feiret, sa  Venke.

Henning Dokken,
også fra Kongberg, er på 2. plass - slede mellomdistanse åpen klasse - 8 hunder . Her kjøres det  42 km på tre dager.

For øvrig deltar Alf Petter Pedersen fra Skoger – slede mellomdistanse åpenklasse – 12 hunder – Det  kjøres 42 km på tre dager.


NB! Bildet i ingressen viser Venke de Lange på toppen av seierspallen, da hun ble europamester på barmark siste høst

Fullstendig resultatliste får du på: http://jaana.se/em2008/
Forrige artikkel:Godt nyttår! Enig……?Neste artikkel:Romjulsmusikk
Flere artikler

2023 Sylling Hardcode