Nettavisen Liernett ble utgitt av selskapet Liernett DA fra 1. januar 2003 til 31. desember 2012.

Liernetts rikholdige arkiv blir fra 2014 tilgjengeliggjort og driftet av Sylling Hardcode v/ Svend Asbjørn Sylling.

Redaktør:

Daglig leder:

Redaksjon og administrasjon:

longLasting: cc4e7391ee4ae949a0bca12b28812e3c

Skiglede ved skolene

Løypekjørerne var raskt ute med å sørge for skispor etter at Kong Vinter vendte tilbake til bygda og lavlandet

Rundt Hegg skole var fire deltakere ved Lier voksenopplæring i gang for å trene. Skolen måtte avlyse sin planlagte vinteraktivietsdag like før påske på grunn av regnvær. Nå ser det ut til at turen til Eiksetra kan arrangeres om halvannen uke.

Løypetelefonen rapporterte om inntil halvannen meter snø i dag tidlig i Finnemarka. Kulda har sørget for en meter istykkelse på Garsjø. Over Garsjø blir det kjørt løype med snøscooter.

Ellers er det utmerkede forhold på begge sider av Lierdalen. I nord er det kjørt løyper slik at de som ikke har vært på Breili, det høyeste toppunktet i marka, kan gå dit, både fra Røyne og fra Kanada via Fallet.

Solli Gård, med sin utmerkete meny, kan være mål for folk i Tranbyområdet, mens ROS-hytta kan nås fra Gjellebekk.

Ring Løypetelefonen 815 50690 for nærmere info.

Forrige artikkel:Godt nyttår! Enig……?Neste artikkel:Romjulsmusikk
Flere artikler

2023 Sylling Hardcode