Fotoutstilling på biblioteket
Styve og Jacobsen med ny utstilling.
Stein Styve og Erik Jacobsen er ute med ny fotoutstilling sammen, denne gangen på biblioteket i Lierbyen.
Det er to svært forskjellige fotografer som stiller ut side om side. Styve er reportasjefotograf, og bildene er konkrete og fortellende. Jacobsens bilder er mer drømmende - noen ganske så abstrakte. Dette er med på å lage en spennende kontrast, og det balanserer utstillinga.
Litt skuffende var det kanskje at vi hadde sett noen av bildene før. Det skyldes sikkert at fotografene har valgt en annen innfallsvinkel og tematikk denne gangen, og at bildene derfor fyller en annen funksjon. Dog lever vi i en verden der det spyttes ut millioner av bilder hvert år, der hungeren etter det originale alltid er skrikende.
Kanskje er det just det Jacobsen vil vinkle annerledes når han fortsatt i den digitale tidsalder, insisterer på å vise fram sitt finslepne mørkeromsarbeide og teknikk.