Lier Fotballklubb i 2010?
Er et felles juniorlag starten på en "overbygningsklubb" i Lier?
Mange mener at dette er veien å gå for heve nivået på seniorplan i Lier. klubbene hadde ikke resuurser til å satse på G-19 lag hver for seg. Kommende sesong vil kanskje gi svar på om dette kan utvides til et enda tettere samarbeid mellom fotballagene i Lier .
I første omgang kan man regne med at Liers og Liungens felles juniorsatsing vil gi bedre resultater på juniornivå
- Oppslutningen om treningene varierte mellom 12 og 25 før jul, forteller Preben Krogh-Jacobsen (på bildet), en av trenerne med 10 års erfaring fra Lier IL s aldersbestemte lag. Med seg i trenerteamet har han Hans Petter Fuglerud, kjent spiller på Liungens A-lag. Laget har trent tre ganger uka siden midten av november. – Vi har brukt tid på å bli kjent med nye spillere, sier Fuglerud. - Laget har trent på basisøvelser. Dessuten er det jobbet mye med kommunikasjon, pasningsferdighet og en del avslutningstrening.
Begge klubbene har G-17-lag. De yngre har også fått prøvd seg på juniorlaget.
Martin Strømme fra Nøste, som ble interkretsmester med Strømsgodsets gurrer elite i fjor, har spilt treningskamp for det nye juniorlaget.
Laget har spilt en god treningskamp (tap 3-4) mot et sammenslått lag på Modum. Det består av flere spillere på fotballinja og som spilte kvalifisering til interkretsserien i fjor.
- Vi håper å få til et treningsopphold i Spania på nyåret, avslutter Hans Petter Fuglerud.
Treningsvillige spillere på en bitende kald desemberkveld på Stoppen --