Nettavisen Liernett ble utgitt av selskapet Liernett DA fra 1. januar 2003 til 31. desember 2012.

Liernetts rikholdige arkiv blir fra 2014 tilgjengeliggjort og driftet av Sylling Hardcode v/ Svend Asbjørn Sylling.

Redaktør:

Daglig leder:

Redaksjon og administrasjon:

longLasting: fe553a3b85c411616749b6203e2e68d7

Slutt på bjeffing i klasserommet?

Hunder uønsket på skolen og i barnehagen. Hva vil kommunen gjøre med kaniner på biblioteket?

Kommunestyret vedtok på sist møte å forby hunder adgang til skoler og barnehager. Laila Tryde (SP) uttalte jfr. oppslag på kommunens hjemmeside, at hun ikke stolte på hundeeiere og at mange av disse var slepphendte.

Mathias B. Dannevig (AP) mente kontakt mellom barn og bikkjer er av det gode.

Liernett mener det er viktig at kommunestyret tar tak i viktige samfunnsspørsmål. La det ikke stoppe her. Vi ønsker et forbud mot hester på sykehjem, kaniner på biblioteket og ikke minst løse ildere på bussen. Ildere kan være farlige for medpasasjerer og har ingen ting på bussen å gjøre. Som kommunestyrerepresentant Tryde, føler vi behandling i kommunestyret er den beste måten å løse dette på. Vi stoler ikke uten videre på ildereiere i denne saken.

Hva skjer forresten med delfiner i basenget? Har barna godt av kontakt med delfiner, eller bør kommunestyret utrede et forbud også her?

Forrige artikkel:Godt Nett-ÅrNeste artikkel:Båndtvang i alle lysløyper
Kommentarer fra leserne til denne artikkelen
Tirsdag 17. oktober 2006 12:34: Karl Bellen
Tullebukk.
Torsdag 19. oktober 2006 14:49: Magne Jernilden
Organisert kjerringmas i kommunestyret bør forbys
Flere artikler

2023 Sylling Hardcode