Nettavisen Liernett ble utgitt av selskapet Liernett DA fra 1. januar 2003 til 31. desember 2012.

Liernetts rikholdige arkiv blir fra 2014 tilgjengeliggjort og driftet av Sylling Hardcode v/ Svend Asbjørn Sylling.

Redaktør:

Daglig leder:

Redaksjon og administrasjon:

longLasting: fb9a404c742cfb6ca9c6e9fba1bff893

- Må hindre at dyrka mark blir bygd ned

Nasjonal matproduksjon i en verden som sulter, Lier Senterparti vil også bidra, skriver Espen Lahnstein (Sp).

Nasjonal matproduksjon i en verden som sulter, Lier Senterparti vil også bidra

Senterpartiet mener det er en plikt og rett for ethvert land å produsere mat til egen befolkning. Verden preges av stigende matvarepriser, høyere energipriser, befolkningsvekst og at omtrent èn milliard mennesker har for lite mat.

I Norge produserer vi kun halvparten av maten vi spiser. Med en økende befolkning i Norge har vi et stort ansvar for ikke å ta mer mat fra verdens matfat. Senterpartiet vil derfor øke norsk matproduksjon basert på norske ressurser.

Det vil vi i Lier Senterparti også være med å bidra til. Landbruket er en viktig næring i vår kommune, og har vært en bærebjelke i lokalsamfunnene i generasjoner.

Vi må derfor hindre at dyrka og dyrkbarmark blir bygd ned.

Vårt bidrag lokalt bidrag i Lier skal være:

Jordbruksbygda Lier med sitt kulturlandskap må forbli et attraktivt sted å bo.

Espen Lahnstein
Lier Senterparti

Forrige artikkel:Eiksetraområdet bestNeste artikkel:Fortsatt utrygg søndagsparkering på Heggtoppen
Flere artikler

2023 Sylling Hardcode